Suché vysávanie - domácnosť a kancelária

 

Ako si vybrať

Čo je pre vás najlepšie, záleží od toho kto ste, ako žijete, a v ktoraj fáze svojho života sa nachádzate.

Vysávače Nilfisk sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, objemoch, dizajnoch a prevedeniach. Všetky efektívne a schopné, ale rôznym spôsobom. Rozdiel je v tom, že sú vyvinuté tak, aby vyhovovali rôznym ľuďom s rôznymi potrebami a požiadavkami.
 
Čo je pre vás najlepšie závisí od toho, záleží od toho kto ste, ako žijete, a v ktoraj fáze svojho života sa nachádzate. Zamyslite sa nad tým, aký veľký je váš dom, alebo byt. Máte schody? Malé deti? Domáce zvieratá? Máte alergikov v domácnosti? Ako často vysávate?  Všetko si to premyslite, pozrite si naše videá a zistite, ktorý z našich vysávačov vyhovuje vášmu životu najlepšie. Veríme, že vám to uľahčí váš výber.

Pre rodiny ktoré chcú to najlepšie

Video WebPart ‭[1]‬

  

Pre rodiny kde je potrebný výkon

Video WebPart ‭[2]‬


Pre rodiny ktoré potrebujú veľkú kapacitu

Video WebPart ‭[3]‬


 

Pre malé byty

Video WebPart ‭[4]‬

 

 

Sací výkon

Pre nás, ako užívateľov vysávačov, naše posúdenie sacieho výkonu je hlavne založené na čistiacom výkone vysávača. Napr. jeho schopnosti vysať prach a špinu v miestnosti. Aký je silný? Ako je efektívny v jednom prechode? Zoberie, alebo vyneché tažšie kusy?

Výkon vysávača sa meria vo wattoch. Niekdy sa sací výkon meria v "airwattoch (vzduchových wattoch)’ – čo je jednotka ktorej úlohou je ukázať rozdiel medzi výkonom motora a sacím výkonom. Preto sa v špecifikácii vysávačov vždy uvádzajú dve čísla (napr. 400/280) – aj keď sa jednotka airwatty priamo nespomína.

Samozrejme, sací výkon sa vyrába motorom vysávača a ak sa porovnávajú modely porovnaním wattov k wattom, všeobecne sa dá povedať, že čím väčší motor, (čím viacej wattov), tým lepší sací výkon. Toto je vo väčšine prípadov pravda, ale nie je to celá pravda. To, na čom záleží je efektívnosť, ciže ako sa využíva výkon motora na sacej hubici.

Efekt sa musí nevyhnutne merať na konci hadice, kde sa výkon – kvôli princípu sacieho motora – mení na prúd vzduchu. Tento prúd vzduchu nesie prach z hubice do prachového vrecka. Preto označenie airwatty: watty sú výkon na vstupe a airwatty výkon na výstupe – čiže, sacia efektívnosť.

Aktívne môžete pomáhať svojmu vysávaču robiť dobrú prácu tým, že udržujete filter čistý, pravidelne meníte prachové vrecká a používate vhodné vrecká odporúčané pre váš vysávač Nilfisk. Upchatý filter a plné vrecko negatívne ovplyvnia sací výkon bez ohľadu na to, aký má vysávač výkon motora.

 

Filtrácia - zdravie a pohoda

Väčšina ľudí sú citliví na prach nejakého typu, ale s Nilfiskom može každý dýchať slobodne.

Všade v našich domoch sme vystavení poletujúcim časticiam prachu, pretože všetko produkuje prach: ľudská pokožka, knihy, dym, textílie, zvieratá, elektrické zariadenia atď. – plus prach ktorý prichádza zvonka. V nose, pľúcach a prieduškách máme naše vlastné ochranné filtre, ktoré nám zabraňujú vdýchnuť príliš veľa prachu a samozrejme máme tiež vysávače.

Všetky vysávače produkujú výfukový vzduch, ktorý pred tým, ako je vyfúknutý späť do miestnosti ako čistý, prechádza filtrom. Avšak, nie je filter ako filter a niektoré častice sú tak malé, že prejdú nedostatočným filtrom rovno späť do miestnosti. Nemusíte ho cítiť – niektorí ľudia sú citlivejší ako ostatní, ale je tam. Prach určite nie je zdravý a ak sledujeme nárast respiračných chorôb ako je astma, alergie a bronchitída, dáva to zmysel, použiť HEPA filtre. Nilfisk to robí.

HEPA je skratka z High Efficiency Particulate Air. Je to systém filtrácie ktorý ponúka päť filtračných tried od HEPA 10 do 14. Triedy 13 a 14 sú schopné zachytiť mikroskopické častice z cigaretového dymu a trus prachových roztočov, ktorý je spúšťačom prachovej alergie - a vrátiť ho prefiltrovaný späť do miestnosti ešte čistejší ako pred tým.

Testy efektívnosti HEPA filtrácie dokázali, že HEPA 14 je schopná zachytiť 99.999% všetkých častíc a iba päť častíc na liter prejde filtrom HEPA 14.


Nilfisk ponúka HEPA filtre vo všetkých triedach – vrátane HEPA 14, ktorá je najlepšou filtráciou na trhu.

O vysávačoch

Ak sa v severských krajinách spýtate majiteľa Nilfisku, aký presne je vysávač Nilfisk, odpovie Vám, že Nilfisk vydrží niekoľko generácií.

“Moji rodičia ho mali a môj syn s manželkou si nedávno tiež kúpili Nilfisk” je typický argument. “Majú dve malé deti a nechcú aby začali trpieť alergiami. Viete koľko špiny vytvorí taká rodina? Preto si kúpili Nilfisk s HEPA filtráciou."

“Aj moja najmladšia dcéra – ktorá sa práve nasťahovala do svojho nového bytu – si kúpila Nilfisk. Páčil sa jej mladistvý, moderný dizajn a kompaktné rozmery,” hovorí majiteľ. “Náš dom musí byť vždy čistý a uprataný. Najlepší je Nilfisk Elite. Ten stroj je nezničiteľný - možno si ho zoberieme až do hrobu.” 

Nilfisk je vhodný pre potreby každej generácie.

 

Vnútorná klíma

Pocit dobrej vnútornej klímy začína a končí kvalitou okolitého vzduchu.

Vnútornú klímu nevidno. Viacej ju cítime ako vidíme a zlá klíma nám spôsobuje fyzické nepohodlie. Najčastejšie sú to bolesti hlavy, únava, podráždenosť očí, nosa, alebo hrdla.

Väčšina z nich sú prechodné prejavy, ale nie nevyhnutne. Alergie a respiračné problémy nemusia byť vrodené, ale dokážu sa vytvoriť časom ako výsledok nadmerného vystavenia znečistenému vzduchu. A čoraz častejšie sa to aj deje.

Hoci zlá vnútorná klíma je zriedka spôsobená jedným zdrojom, prach je bez pochyby jeden z najväčších zdrojov tohoto problému. Pocit dobrej vnútornej klímy začína a končí kvalitou okolitého vzduchu. Preto je prvým krokom k lepšiemu a príjemnému prostrediu vyčistenie vzduchu, pomocou efektívneho vysávania.

Druhý prirodzený krok, je pravidelné vetranie, aby sa vydýchaný vzduch vymenil za čerstvý. Toto prirodzene nezvládne sám vysávač, ale potreba častého vetrania sa dá znížiť častým vysávaním, zvlášť ak používate vysávač s vysoko efektívnym HEPA filtrom.

Vysávač vysáva prach z podláh, HEPA filter čistí výstupný vzduch a zabraňuje časticiam prachu aby sa vracali späť do miestnosti. Dalo by sa povedať, že HEPA filtre čistia vzduch, čo znamená, že nie sú len efektívne, ale sú pre vás aj prospešné.

 

 

Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Nilfisk One DRB10E05A2 červená - Kvali...
Nilfisk One DRB10E05A2 červená - Kvalitný domáci vysávač 128390124   Vysávač..
149,00€
137,09€
Ušetríte 8% z ceny
Nilfisk One GRPC13P08A šedá - Kvalitn...
Nilfisk One GRPC13P08A šedá - Kvalitný domáci vysávač 128390122   Vysávač s..
175,00€
154,80€
Ušetríte 12% z ceny